Tlak teplota rosný bod

čtvrtek 30. květen 2013 16:50

Čtyři tajuplná slůvka, která mě provázela celé období povinné školní docházky při ranní snídani. Nikdy jsem nepocítila velkou potřebu cokoliv konkrétnějšího si pod změtí čísel představit ...

Ani dnes nejsem meteorologický expert. Zákopčaník se sluncem v duši už mi nějak uniká, jestli on celý už někam neunikl. Věděl  víc než my, člověk by se mu nedivil... Občas od omládlých Lípových před zprávami pochytím, jestli bude úplně mrznout,  nebo mi bude hic.

 

Víceméně mi to ale stejně celé připomíná čarodějky z jedné komerční tv, kde vám na základě telefonátu za pár drobných (většinou se vejdete do pár stovek), paní vědma všechno poví...Tady nemusím aspoň nikam volat, informují mě samovolně...Často s velmi podobnou úspěšností předpovědí.  Nicméně se sem tam se trefí...V ostatních případech riskují žalobu od podnikatelů v cestovním ruchu, kterým zcela zjevně vzniká předpovědí počasí nevyčíslitelná škoda. Ale povolání to není špatné. Když se seknete, prostě...Je to příroda!!!

A tak pilně sleduji předpovědi a informace o současném stavu počasí v Evropě. Mám totiž v plánu jet se ohřát do Chorvatska. Vloni tam bylo v červnu už pekelné vedro.  Nakoupila jsem tedy několik mazacích krému s filtrem 50, plážový stan pro miminko a čekám...ale co nevidím?

Dubrovník a okolí počasí jako tady. 14, 15 stupňů...co budu dělat? Na lyže to není, moře nezamrzá, neopren nevlastním...jestli nemá pan domácí místo klimatizace výkonné topení, tak snad to ještě zvážím, snad tam ani nepojedu...leda, že by rakije...

 

Ba ne, už to mám. Ačkoliv pán z velkého domu z Hanspaulky říkal, že žádné klimatické změny nejsou, našla jsem útočiště nečekané. V Helsinkách je třicet! Zlatá Skandinávie. Nebudeme se už trmácet na jih...opalovačka na severu! To bude hit. Tak držím palce, ať se s výběrem místa pro letošní dovolenou nespletete!

 

Jen s tou rakiji to bude nahoře obtížnější....

Hana Tušlová

Hana Tušlová

Hana Tušlová

Cokoliv mě zaujme, podrobím duševnímu přechroustání a pak vetšinou i něco písnu...

Pozoruji svět okolo sebe, píši o něm. Útočným polovzdělancům v diskuzi neodpovídám. Ostatním děkuji, pomáháte mi zpětnou vazbou.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora